For you

Facebook

21. července 2013 v 15:20 | Nikolka..:P
Ukrást heslo na FB? Snadné jak facka!

Kvalitní heslo je základem bezpečnosti. Můžete mít ale sebekvalitnější heslo a stejně vám bude prd platné, když se vám ho někdo pokusí ukrást. A že heslo k Facebooku je sakra důležité si hlídat…

Jak se krade heslo?

Jednoduchá hesla se dají odhalit i metodou pokus - omyl. Častým heslem bývá i jen holé datum narození. Po několika zkažených pokusech bývá odepřen přístup k systému, takže hrubou silou zkoušet hesla nelze. A jak tedy účinně zjistit něčí heslo? Jednoduše - podvodnou stránkou.

Podvodné stránky - účinnost i přes 50 %

Ukradené účty na Facebook mají obrovskou hodnotu, a tak se lze setkat s weby, které se jej snaží ukrást. Váš přítel sdílí odkaz "Už mám tlačítko Nelíbí se mi a tentokrát skutečně funguje!" od aplikace Nelibí se mi. Vás to zaujme, na odkaz kliknete, udělíte aplikaci všemožná oprávnění a najednou zjistíte, že jste byli odhlášení z Facebooku. Přihlásíte se a vše jede tak, jak má, tlačítko samozřejmě nikde a aplikace, která dostala udělena oprávnění, za vás napsala vzkaz pro přátele, aby to také vyzkoušeli.
Jenže byla ta stránka, kde jste zadávali heslo, skutečně stránkou Facebooku? Bohužel nebyla. A někdo se teď raduje, že jste mu sdělili jeho heslo. Udělat stránku s identickým vzhledem jako Facebook je snadné, zvládne to i úplný začátečník.

Test: Krádeže hesel na Facebook @ MistrBlogu.cz

Jelikož jsem se s podvodnými stránkami setkával jen z pozice uživatele, nikoliv tvůrce, tak jsem si vždycky říkal - sem může heslo zadat jen trouba. Jenže když jsem pak zjistil, že do té stránky zadali heslo i někteří moji přátelé, zakroutil jsem hlavou. Nedalo mi to, a chtěl jsem si ověřit účinnost takové podvodné stránky v praxi.
Ideálním místem mi přišel tento blog. Je určen pro uživatele Facebooku a články sdílí většinou hlavně ti rozumnější. Podaří se mi tedy nějaké to heslo ukrást, nebo během pár pokusů budu zavalen stížnostmi, že hesla kradu? Ano, u nějaké podvodné aplikace lze čekat mnohem větší účinnost než na mém blogu, kam chodí většinou chytřejší lidé, už jenom proto, že dokážou přečíst nějaký článek.

Hlavně nenápadně

Můj plán byl jasný - snažit se krádeže hesel co nejvíce tajit, abych si nezkazil image a lidé ze mě nezačali dělat podvodníka, jako jsou ti ostatní všude na Facebooku. Nakonec se mi ho podařilo realizovat a během přibližně dvou měsíců jsem se pokusil ukrást heslo tisícům uživatelů, aniž by to mělo nějakou odezvu - nikdo mi nenapsal mail, nikdo si nestěžoval na fanouškovské stránce a ani mě nikdo nepomlouval na ostatních webech píšících o Facebooku. Povedlo se.
Stránka kradoucí hesla se objevila při sdílení článku. Místo sdílení článku na zeď tak nejdříve vyskočilo okýnko informující o nepřihlášení na Facebook. Když se uživatel přihlásil, došlo teprve ke sdílení článku na zeď. Stránka byla zobrazitelná pouze jedenkrát na každém PC - buď heslo uživatel zadá ihned napoprvé, nebo vůbec, už nikdy po něm vyžadováno nebude. Po prvním kliknutí tak ihned začalo fungovat sdílící tlačítko správně, aniž by uživatel musel zadávat heslo - stačilo na něj prostě kliknout znovu. Jenže co když si někdo všiml, že stránka, do které heslo zadává, není na doméně Facebooku? A co když si zapamatoval adresu té podvodné stránky? I ta se mu samozřejmě zobrazila pouze 1x. Při pokusu o její druhé načtení mu byla ohlášena chyba 404 - soubor nenalezen. Nic takového prostě u mě na webu není, já hesla přece nekradu… a se slovy "Hmm, to byla asi nějaká chyba prohlížeče." snahu o mé prozrazení vzdají i ti, kterých jsem se obával.

Test krádeže hesel ukončen, statistiky jsou alarmující

Průměrná účinnost krádeže hesel byla neuvěřitelných 42,3 %! To znamená, že téměř každý druhý, kdo sdílel můj článek, mi zadal své heslo, aniž by se podíval, do jaké stránky heslo skutečně vyplňuje. Statistiky se samozřejmě lišily podle článků, které byly sdíleny - nejlépe dopadl článek o smajlíkách, kde úspěšnost "pouhých" 30 % svědčila o větším rozumu čtenářů, na rozdíl od článku o mazání účtů, kde byla úspěšnost katastrofálních 52 % - mezi čtenáři článku bylo spoustu těch, kteří Varování Facebooku uvěřili.
Pokud někoho zajímají i statistiky dle prohlížečů, tak nejlépe dopadli uživatelé Opery (34,9 %), kteří si udrželi obrovský náskok nad uživateli Firefoxu (43,4) a Chrome (44,9). A co Internet Explorer? Ten jsem z důvodu nedostatečného počtu sdílení do statistik nepočítal, respektive jsem ho řadil do kupy mezi ostatní prohlížeče (38,9). Holt Firefox byl absolutně nejrozšířenější a Explorer neměl skoro nikdo - ověření mého tvrzení z článku Facebook mění internet.Facebook mění lidi

Na českém internetu bylo spoustu portálů s vysokou návštěvností, ale žádný dosud tolik nepostihl lidský život, jako právě Facebook. Samozřejmě, že ne každý uživatel ten Facebook tak "žere". Ale jsou zde už statisíce lidí, kteří Facebookem žijí.
Facebook - jedni závislí, jiní ignorujíU spousty mých přátel se začala vyskytovat skutečná závislost na Facebooku. Ráno vstanou a musí napsat, jak se vyspali a že jdou do školy, ze školy musí napsat, že jsou ve škole, v době oběda musí napsat, co mají k jídlu, odpoledne musí napsat, co dělají, večer zopakovat co dělali odpoledne a v noci se rozloučit a popřát všem dobrou noc.Pak jsou i přátelé, kteří Facebook doslova ignorují. Na jednu stranu je chápu a závidím jim, že mají díky tomu tolik volného času navíc, který se dá využít jistě mnohem lépe. Na druhou stranu se ale také o leccos ochuzují, protože s rostoucím počtem uživatelů rostě i počet věcí, které se na FB řeší a dohadují - různé srazy a akce, o kterých se dnes už nedá dozvědět jinak než na Facebooku, protože přes ICQ a e-mail už nikdo pozvánky neposílá (proč, když každý má FB…). už dávno není doba, kdy znát jen e-mail znamenalo nevědět nic.

Díky Facebooku můžete navázat kontakty s lidmi…

To se píše na hlavní stránce (pokud nejste přihlášení) a musím s tím souhlasit. Díky obrovskému počtu uživatelů patří Facebook mezi špičku pro navázání kontaktu. Pokud ale s někým ten kontakt navážu, raději co nejdříve přejdu na spolehlivější e-mail a nějaký IM (Jabber, ICQ), než nadávat nad ztrácejícími se zprávami na Facebooku. V současné době má být ale nasazen nový chat, tak uvidíme, co přinese lepšího.

Já osobně i když facebook mám ho nepodporuju, ale přijde mi fajn, že si můžu psát s kamarádkama, ale abych řekla pravdu, trochu se tam bojím těch fake účtů a úchylů, nikdy nevíš, jestli to je pravda nebo ne a halvně je dobrý nezadávat si osobní údaje jako bydlím v..... Přesně zaměření atd. nikdy nevíš, kdy se nějaký úchyl objeví... Hlavně je potřeba si nastavit: soukromí (můj obsah uvidí jen přátelé) a pokud to nemáte nastaveno, ne moc zveřejňovat fotky v plavkách atd. :/ I když mi sem možná někdo napíše že já jezveřejňuju, tak já to mám nastavené a mám přidané jen lidi, které znám :) V cč jsou nějaké videa, a na to pozor!
Máte facebook?
Co by jste facebooku dali?

NEBO

Říše Barev <3

20. července 2013 v 12:37 | Nikolka..:P
Ahoj, jsou tady nějaké ty kecy o barvách :) pls nekopírovat, opsala jsem si to z časopisu :)
Bílá
Lidé oblečeni do bílé působí otevřeně a cílevědomě, ale i úzkostlivě. Bílá vypadá nevinně a symbolizuje čistotu a svěžest. Proto se také nevěsty vdávají v bílých nadýchaných šatičkách. Tahle barva vyzařuje světlo, lehkost a energii, ale na druhou stranu může člověk oblečený celý v bílém vypadat odměřeně, prázdně a rezervovaně jako doktor v lékařském plášti. Ve staré Číně byla bílá barva dokonce pokládána za nešťastnou a symbolizovala smrt. A nevýhoda bílého oblečení? Jestli máš pár kil navíc, tak se mu raději vyhni, protože bílá opticky rozšiřuje! Navíc je to barvička, na které je vidět každá šmouha, takže v bílých kalhotách si raději nesedej na špinavou lavičku.
Modrá
Modrá je nejoblíbenější barvou většiny lidí, a tak se to v šatnících modrou jen hemží! Patří mezi studené barvy a symbolizuje klid, důvěru a rozum. Tahle barva moře a nebe bývá v Indii dokonce považována za nositele štěstí. Modré oblečení prozrazuje věrnost, přátelskost a ochotu se přizpůsobit. Naopak ale také může ukazovat na línou a melancholickou osobu. Modré oblečení se hodí jak do školy, tak i pro jiné příležitosti. Tmavší odstín působí spíš decentně, světlý veseleji. Modrá v kombinaci s červenou vyzařuje neklid.
Červená
Když vidíš červenou, určitě se ti vybaví srdce, oheň a hlavně vášeň! Je to barva agresivity, ne nadarmo se při býčích zápasech používají červené prapory. Člověk oblečený v této barvě působí sebevědomě a dominantně, někdy až vztekle! Může vzbuzovat pocit síly, což platí zvlášť u kluků. Takový červený doplněk ti dodá potřebnou energii, a pokud se vrhneš na červeno-černou kombinaci, bude s tebe vyzařovat neporanitelnost.
Zelená
Je to snad nejklidnější barva. Znamená jistotu a v oblibě jí mají tišší lidé. Když kluk přijde na rande v zeleném, znamená to, že tě bude chtít chránit. Když se oblíkneš do zelené, budeš na ostatní působit tolerantně! Dalším kladným rysem téhle barvy je vytrvalost, záporným přílišná pasivity a závist. Tmavě zelená se hodí na slavnostní příležitosti, světle zelené šatičky na letní hopsání po parketu.
Růžová
Výrazně růžová je součastným hitem! Růžová trička nebo šaty vypadají sladce a symbolizují lásku, jemnost a něhu. Takže barva jako stvořená na romantické rande. Lidé, kteří mají rádi růžovou, jsou sentimentální, oddaní a přístupní. Stejně jako žlutá je to většinou barva holek.
Hnědá
Hnědá patří mezi teplé barvy a asi nejvíce symbolizuje souhru s přírodou. Barvu země vyhledávají na oblečení přirození týpci, kteří na sebe neradi upozorňují a jsou nerozhodní. Hnědé oblečení zpestříš batikou nebo zdobením z přírodních materiálů, jako je šněrování z kůžiček, dřevěné korálky atd. Ostatní vnímají hnědě oblečeného člověka jako spolehlivého, ale i usedlého - neboj se skombinovat tuhle barvu s nějakou veselejší, třeba oranžovou.
Zlatá
Zlatá je barva královen, ale hodí se jen pro výjimečné příležitosti a jen málokomu sluší. Ze zlatého oblečení vyzařuje důstojnost a peníze, ale chce to moc nepřehánět.
Žlutá
Tahle nejsvětlejší teplá barva je vyloženě optimistická! Symbolizuje aktivitu, život a energii, kterou vyzařují i sluneční paprsky. Je také barvou intelektuálů a tak trošku magická - souvisí s telepatií a intuicí. 6luté oblečení na tobě prozradí, že jsi kreativní, máš smysl pro humor a jsi veselá. Na druhou stranu ale může být symbolem mazanosti, závisti a lehkomyslnosti. Žlutá je oblíbená barva hlavně u holek a nosí se především v létě. Když si ji oblékneš, dodá ti optimismu. V kombinaci s červenou barvou pak působí agresivně a průbojně. No a nevýhoda žluté? Raději si neoblíkej žluté tričko když vyrazíš na louku - chytají se na ni broučci.
Šedá
Říká se šedá jako myš a je fakt, že tak působí i šedé oblečení. Pokud si vezmeš šedý ohoz, budeš vypadat nekonfliktně, ochotně, moudře a kultivovaně. Šedivá barvička sice není moc rozjásaná, ale pokud patříš k těm, kteří chtějí zapadnout v davu a neradi vybočují, je přesně pro tebe.
Fialová
Fialová je vznešená barva králů a také kouzelníků. Týká se všeho mystického, co má souvislost s magií. Tuhle barvu oblékají citliví lidé, umělci, kteří létají s hlavou v oblacích, a také spiritisté. Tmavě fialová patří mezi negativní barvy, často vyjadřuje i smutek nebo určité odříkání a je symbolem konfliktu. Nehodí se proto na veselé akce. Naopak světle fialové oblečení ti ale může dopomoci k úspěchu.
Oranžová
Pokud se někde objevíš v oranžovém oblečení, budeš na ostatní působit temperamentně, odvážně a srdečně. Je to pravá barva na mejdany, narozeninové oslavy a party, zkrátka všude tam, kde se navazují různé kontakty. Vyjadřuje ale také nepokojnost, nestálost, zvědavost a nedostatek disciplíny.
Černá
Černá je zakotvena jako barva smutku, ale ne každý, kdo ji nosí, se utápí v depresích. Je to i barva tajemna a moci. Černé elegantní šaty se hodí především do společnosti. Tuhle temnou barvičku mají rádi hlavně kluci, protože je tvrdá a symbolizuje jejich sílu. Černou vyhledávají také introverti a tajnůstkáři. Pokud nemáš dokonalou postavu, tak sáhni do šatníku právě po téhle barvě - opticky tě totiž zeštíhlí. Jinak stále moderní jsou černobílé kombinace.

BARVY PODLE OSOBNOSTNÍCH TYPŮ
 • Sangvinik: Sangvinici jsou veselí, bezstarostní a pěkní neposedové, proto k nim přísluší žlutá barva. Zklidní je, když si na sebe vezmou zelenou barvu, která tyhle roztěkance uvede do rovnováhy, aby se mohli soustředit.
 • Cholerik: Cholerici jsou hodně energičtí a snadno se nadchnou. Často od nich můžeš očekávat výbuchy vzteku, ale i nadšení. Jejich charakter vyjadřuje červená barva, naopak je vyrovnává klidná modrá, která dokáže snížit stres a dodat volnost
 • Flegmatik: "Flegmouši" jsou prostě samotáři. Jsou pomalí, hodně přemýšlejí a s aktivitou se u nich setkáš málokdy. Jejich barvou je zelená. Optimismus a aktivitu jim dodává naopak žlutá barva, která je probouzí k životu.
 • Melancholik: Melancholici jsou hodně vážní a uzavření a mají sklon k depkám. Jejich barva je modrá, ale když si chtějí dodat trochu agresivity, měli by obléci červenou, která jim přidá sebevědomí a energii.
JAKÁ BARVA SE K TOBĚ HODÍ
 • Jarní typ: Vyznačuje se plavými vlasy a jemnou pletí. Hodí se k tobě pastelové barvy jako jasně zelená, růžová nebo tyrkysová.
 • Letní typ: Vyznačuje se popelavými vlasy od platinových až po hnědé a pletí, která se snadno opaluje. Hodí se k tobě zemité barvy s nádechem do modra, tedy šedá, modrá nebo fialová.
 • Podzimní typ: Vyznačuje se hnědými až měděnými vlasy s teplým odstínem pokožky.
Hodí se k tobě hnědá, načervenalá, tmavě zelená a oranžová.
 • Zimní typ: Vyznačuje se světlou pletí a tmavými vlasy. Hodí se k tobě kontrastní barvy jako bílá, černá, jasně růžová nebo žlutá
  Nikolka..:P

Knihy

19. července 2013 v 14:17 | Nikolka..:P
Jak a proč nám knihy prospívají? Takže zaprvé nám zlepšují známky ve škole, to myslím tím, že když budete mít plný a hezký čtenářský deník tak na to učitelé budou koukat trochu jinak a možná vám tu známku i přilepší. Za druhé si tak můžete zlepšit a zvětšit svojí slovní zásobu a pokud čtete knihu v cizím jazyce třeba v angličtině tak se tím taky učíte a procvičujete daný jazyk a za třetí knihy jsou samozdřejmě zábava, když prší nebo nemůžete ven čtení je určitě ta nejlepší volba, kde můžete zažít různá dobrodružství, můžete se podívat na různá zajímavá místa a nebo zjistit jak žijí a bydlí ostatní. Já osobně mám spoustu jiných koníčků, ale zajímavou knížku si přečtu vždycky ráda, takže pokud máte volnou chvíli a nudíte se, vemte si knížku a čtěte!

Zjisti o sobě víc podle toho, jak spíš :)

16. července 2013 v 9:23 | Nikolka..:P
Našla jsem na internetu pozice při spaní, já osobně spím na boku a to ke mne docela sedí :)
Co ty?

Na zádech: královská pozice
- Jsi extrovert a dramatická osobnost
- Miluješ být středem pozornosti
- Máš vysoké sebevědomí
- Máš smysl pro humor a nikdo se s tebou nenudí
- Jsi společenský typ
- Hodí se k tobě ten, kdo spí na boku nebo v klubíčku

Na boku
- Jsi přátelský a věrný člověk
- Máš rád kolem sebe spokojenost
- Jsi přizpůsobivý v nových situacích
- Máš dar uhladit všechny spory
- Bereš věci s nadhledem
- Jsi pohodář a na nic si nehraješ
- Ideální partner spí na boku
-Dáváš najevo city bez přetvářky

 • V klubíčku
  - Jsi velice romantická duše
  - Jsi kreativní
  - Umíš pomáhat a lidé to o tobě ví
  - Máš raději malý kroužek opravdových přátel
  - Hodí se k tobě ten, kdo spí stočený do klubíčka, nebo na břiše
  - dáváš najevo přetvářky

 • Na břiše
  - Všechny věci máš pečlivě zorganizované
  - Máš vysokou inteligenci
  - Jsi praktická osoba
  - Jsi spolehlivá a na nic nezapomínáš
  - Nezahráváš si s cizími city
  - Nejlépe uděláš, když si najdeš partnera, který spí na boku nebo v klubíčku

Dokonalá nebo opak?

10. července 2013 v 14:00 | Nikolka..:P


Připadáš si malá, velká, tlustá, tenká, prsatá nebo málo prsatá? Tohle zná asi skoro každá holka. Řeší že má hnědé vlasy místo bloňďatých nebo naopak, kudrnaté místo rovných atd.
Místo aby byly šťastné, že jsou zdravé, nejsou na vozíku nebo netrpí hladem jako některé děti v Africe. Mají prostě dokonalý život o kterém by se mohlo těm dětem jen zdát.
Takže mysli na to, že žádná jako ty není, že si prostě originál a že na světě je určitě někdo pro koho si ty ta nejlepší a nejhezčí!

Jsi Kamarádská

9. července 2013 v 11:11 | Nikolka..:P

Udělej si takový malý testík aby si zjistila jestli si kamarádská a nebo uzavřená?

Duchové a nadpřirozenost

6. července 2013 v 7:32 | Nikolka..:P

Věříte na duchy? Já osobně věřím, že existuje něco mezi nebem a zemí, je tolik věcí, které si nedokážeme vysvětlit. I mě se stalo plno věcí, které si nedovedu odůvodnit, ale neříkám přímo, že jsem viděla ducha.
A jak vlastně duch vypadá? Někdo by řekl, že je to bílá kápě, někdo, že průhledná bledá postava a někdo zase říká, že nejde vidět nebo spíž že ho nemůžeme vidět. Já se tedy spíž přikláním k té poslední teorii, tedy jestli duchové existují!
Je plno knížek a filmů co pojednávají o duchách a různých nadpřirozených jevech, takže co jsou duchové nebo je to jen naše velká fantazie?!?Dotazník číslo 2- Filmy

4. července 2013 v 10:43 | Nikolka..:P
Bylo zde přání, abych udělala nový dotazník, a tak jsem udělala ten, na který bylo nejvíce
ohlasů, tudíž filmy... Je tam jeden seriál, ale bylo to natočené i jako film.
Doufám že to zkusíte vyplňit, všechny pole jsou povinné, ale to snad
nevadí, něco zkuste :) Budu ráda a je to takový malý dotazník, protože
jsem už nevěděla co... :DD ale snad to bude stačit :)
Děkuju, Zde

We heart it

3. července 2013 v 19:42 | Nikolka..:P
We heart it Je nejlepší stránka na tvoření designů, neboli
Ta stránce We Heart It je mnoho obrázků, které jsou něčím zajímavé a musíte si je uložit :)
We Heart It je plné srdíčkování a to znamená že dáte srdíčko obrázku, který se vám líbí :)
Jmenuji se PrejNiki a tak si mne přidejte :)

Máte we heart it?

Adoptuj si pixelku :)

2. července 2013 v 18:48 | Nikolka..:P

Adoptuj si pixelku :)

Ano, čteš dobře, adoptuj si pixelku, možná si říkáš jak si jako představuju blogovou adoptaci, ale funguje to takto:
Někdo má na blogu volné pixelky a ty si je můžeš adoptovat, já jsem si také adoptovala asi před rokem pixelku jménem Cherr, Je to třešnička :* A takže, mám tu asi 10 volných pixelek, u každé je číslo, a ty si ji tady na blogu (do komentu) adoptuješ, do komentářů napíšeš jméno a číslo, to se potom dozvíš... Můžeš si adoptovat jen volnou pixelku...
Napíšu ti na blog adoptace schválena a tady v článku zruším adoptaci dané pixelky :) . Mimochodem, pixelka může i slavit narozeniny, např, já to tak dělám, na blogu pořádám různé tipovačky atd.
A na blog potom napíšeš článek o své pixelce, nějak takhle:

Adoptovala jsem si pixelku

Jméno pixelky: Cherr
Pixelka je adoptována od: Heliers
Z blogu: www.heliers.blog.cz
Datum adoptace: 12.8.2012
Popis: moje pixelka je třešnička :* Je červená a jsou tam dvě :)
A hodně se šklebí :P (nějaký ty kecy)
Pixelka:


VOLNÉ PIXELKY V CČ
 
 

Reklama